Vichor, Vánek, Severák

04.11.2019

Dnes jedeme s dětmi auty, dostupnost PP Větrníky jinou dopravou je pro nás nereálná... vycházíme od rybníku podle mapy, volíme cestu po žluté. Mlsáme šťávu ze sladkých šípků a během svačinky se rozdělujeme na šipkovanou. První tým vyráží a zanechává za sebou viditelné stopy :) Na vrcholku se potkáváme, rozhlížíme se po krásné stepi, sbíráme byliny na čaj... je větrno. Přicházíme k odpočívadlu Jarmilka, zabydlujeme se, vaříme si čaj ze šípků a jahodníku, při obědě si čteme smutnou legendu "Věneček z kopretin". Je o krásné Jarmilce a rodině zlých větrů. Kdysi tady na kopci žil král Vichor, královna Meluzína, syn Severák a jediný hodný vítr, Vánek. Příběh nás přivádí na vylepšenou honičky, kdy se různě proměňujeme třeba z vichru na vánek :)