dva dny ZÁŘÍ V TEEPEE

16.09.2019

Vydali jsme se na kouzelnou Květnici v Tišnově a našli jsme malý ametystový ráj, krásnou skalní vyhlídku, plnou bedel, obřích anakond (dávno padlých stromů, porostlých mechem, semenáčky a pomalu se rozpadajících...). Naši nejmenší hodně zaujaly: "A co jsou to ty kondy? Proč se ty manakondy nehýbají?" Odpoledne během hledání fialových polodrahokamů nám zase sdělila, že až bude dospělá, tak budou její dvě děti taky chodit s námi na lesní dny. A už hledala mezi kluky potencionálního ženicha :). Joj, Ondro, kolik nám to bude let?  

K večeru jsme přejeli do Hlubokých Dvorů, ubytovali se v teepee, rozdělali oheň a snědli všechny celodenní jedlé posbírané úlovky s kmínem a solí na másle smažené...ňam.

Ráno nás vítalo sluníčko, snídaně v trávě, hraní s písmenkem "J" ... jedli jsme jablíčko, prohlíželi jetel, jitrocel, oba Jeníky, malovali s barevným jílem, obtiskávali listy z jabloně, vzpomínali na nočního ježka, jehlou propichovali tiskací J a jiné :) Na písmenka jsme si vyrobili malý písmenkovník, kde nám budou pomalu všechna přibývat. Rozloučili jsme se odpoledne u zvoničky nad vesnicí...