" ROK V PŘÍRODĚ "  6.ročník

PRAVIDELNÉ SETKÁVÁNÍ A VÝPRAVY  začínáme 11.9.2023

KDY vyrážíme       Úterý

KOHO vyhlížet?        partu DĚTÍ a dva DOSPĚLÁKY (děti od 4 do 14let) ... a tady trochu O nás

JAKÝ je náš DEN?     Každý je jiný.

• Ráno se potkáme na nějakém nádraží/zastávce v Brně a Tišnově. Kdy ráno? Mezi 8h - 8.45h (podle spojů)
  • Každý má na zádech svůj batoh se vším všudy na celý den
  • Společně putujeme ven do přírody nebo do nějakého zázemí
  • Cestou pozorujeme, tvoříme, sbíráme, ochutnáváme, přelézáme, zapalujeme, vyřezáváme... zrovínka to, co koho zaujme a má chuť dělat
  • Jdeme cestou sebeřízení, každý dělá to, co ho naplňuje
  • Vycházíme z potřeb dětí a dospěláků, domlouváme pravidla(ne formou přehlasování, ale vzájemnou shodou)
  • respektujeme ostatní
  • Učíme se?  Vždyť neučit se nejde. A každý to, co zrovna potřebuje
  • Máme vše potřebné na celý den ve svém batohu na zádech (jídlo, pití, podsedák, nožík, pláštěnku...)

Praktické informace k výpravám najdete tady: Lesní dny

Naše výpravy se mohou nést v duchu celodenního prozkoumávání a pobytu v přírodě. A zároveň máme nově od září k dispozici příjemné zázemí ve Staré Líšni kousek od Kostelíčka, které můžeme podle potřeby využívat. Toto zázemí nabízí prostornou zahradu, chatku s kamny, ohniště, klid a volnou přírodu na dosah.

Těšíme se i na různá jiná a oblíbená zázemí, teepee a zahradu u Ondry v Hlubokých Dvorech, jeskyně v Moravském krasu, prostory muzeí, galerií, divadel... aj..

Informační E-MAIL s detailními informacemi jednotlivých výprav vám budeme zasílat pár dní  před nadcházejícími výpravami.

Přihlašování a finance

Ceník i přihlášení dítěte je platné od 11.9.2023 do 7.6.2024

Jedna výprava přijde na 800 Kč/den. Dvoudenní pobyt na 1 400 Kč. Třídenní pobyt na 2000Kč

V případě nemoci, vynechání výpravy z vaší strany, účtujeme ten den poplatek 400 Kč. Pro udržitelnost výprav.

A JAK TO FUNGUJE

Volíme cestu přihlášek na celý rok a formu plateb "předplatného" vždy na 10 týdnů dopředu(pokud byste nemohli volit tuto formu, je možné se pak domluvit jinak). Poté vám budeme zasílat vyúčtování + docházku a připomínku dalšího předplatného.

• jeden den v týdnu  - předplatné na 10 týdnů je 8 000 Kč  (splatnost do 31.8.2023)
  • dva dny v týdnu    - předplatné na 10 týdnů je 14 000 Kč   (splatnost do 31.8.2023)
  • tři dny v týdnu       - předplatné na 10 týdnů je 20 000kč    (splatnost do 31.8.2023)
  • jeden den na zkoušku - 900 Kč   (Při přihlašování uveďte v textu přesné datum výpravy, které se děti účastní, možné i s rodiči)

Nevyužitý poplatek lesních dní (v případě neúčasti), tedy 400 Kč/docházka 1 den v týdnu a 300Kč/ docházka 2 dny v týdnu je přenosný. A automaticky vám o tuto částku ponížíme další "předplatné". Pokud ho děti nevychodí v tomto Roku v přírodě, tedy od 11.9.2023 do 6.6.2023, přičteme jim ho do dalšího roku či nějaké jiné výpravy/pobytu, dle dohody s vámi.

Pokud jsou výpravy zrušeny vládním nařízením, popřípadě (nouzově) z naší strany, žádný poplatek vám neúčtujeme a dětem se automaticky převádí celá částka do dalších aktivit/dnů.

Číslo účtu pro uskutečnění platby: 2602137150/2010 , VS 090623 + text: Rok v přírodě + jméno a příjmení dítěte

Od 11.9. budeme vyrážet s dětmi každé pondělí, úterý a středu. Výjimkou jsou prázdniny. Během letních prázdnin nabízíme dětem i celým rodinám letní pobyty/příměstské tábory. Pravidelné pondělky/úterky v čas prázdnin tedy neprobíhají.

Dle tématu, počasí, zájmu, možností a dalších mnoha podnětů můžeme výpravu prožít buď zcela terénní nebo v zázemí. Někdy s nabídkou přespání, či úplně jinak. Záleží pouze na nás, jak se společně domluvíme. Pokud s dětmi přespáváme, zůstává částka stejná + stravné, cca 50 Kč den, vaříme si většinou sami.

Uvědomujeme si otevřenost naší nabídky, což přináší velký prostor pro veškeré dění a zároveň vyžaduje flexibilitu, komunikaci, uvolněnost, tvořivost a hlavně důvěru...

Místo setkávání bude možné v Tišnově (zde bude čekat Ondra) a v Brně (zde bude čekat Lenka).

Z naší historie...

Na pravidelné výpravy (pod spolkem Naživo) chodíme s dětmi od ledna 2019... k pročtení a prohlédnutí tu: Blog

Své děti můžete přihlásit na výpravy kdykoliv během roku, cenu samozřejmě přepočítáme pouze na "odchozené" dny.

Těšíme se na společné pobytí! Lenka a Ondra

Jakékoliv dotazy ze srdce rádi zodpovíme - za předpokladu, že budeme znát odpověď :-).  Ozvěte se nám.